Klubi

Klubilased:

Viljar- klubi asutaja

Olavi- klubi asutaja

Triinu- juhatuse liige

Paul

Urmas- tegija mees

Magnus- tegija mees

Priit- juhatuse liige

 
Timo- tegija meesPikem jutt:

Jalgrattaklubi Freedown on rühm toredaid inimesi, kes teavad, mis on tunne. Seda tunnet oleme ametlikult jahtinud 10 aastat, kuid meie juured on siiski oluliselt sügavamal. Klubi ajalugu algab eelmise kümnendi algusest, ent selleks ajaks olid paljud meist juba ammu oma Saljuti jalgrattale raamitugevdused keevitanud ja Moskvitši veepumba laagritest pommikindla keskjooksu meisterdanud.

Tänapäeval muidugi on meie suureks õnneks võimalik lihtsa vaevaga osta väga erinevaid ja väga häid jalgrattaid, mis kannatavad välja ka kõige karmima kohtlemise. Meie klubi põhitegevus ongi seni olnud ekstreemsema kallakuga jalgrattaspordi arendamine ja populariseerimine.

Juba pikemat aega on enamik meie klubi liikmetest tegelenud sellise toreda alaga nagu jalgratta-downhill, mis tähendab suurel kiirusel mööda künklikke radu alla tuhisemist. Oleme aastaid edukalt Eesti downhill’i meistrivõistlusi korraldanud ja jäänud seni Eesti ainukeseks rattaklubiks, kus sellise alaga tegeleda saab.

Oma vaikse, kuid sihikindla tegutsemisega oleme lõpuks saavutanud ka Eesti Jalgratturite Liidu tunnustuse.
Ilmselt iseloomustab klubi tegevust kõige paremini fakt, et iga aastal käib meie korraldatud üritustel üha rohkem huvilisi Lätist, Leedust, Soomest ja isegi Venemaalt.

Hoolimata oma seni üpriski tagasihoidlikust eelarvest ja olematust reklaamist oleme suutnud võistlusi ülimalt professionaalselt läbi viia, saades selle tõestuseks korduvalt väga positiivset tagasisidet ka näiteks Läti sõitjatelt, olgugi et seal on ala mitu korda populaarsem.

Üheks tähtsaks verstapostiks klubi arengus tuleb kindlasti pidada korraliku ajavõtusüsteemi ostu, mis nõudis kõik meie aastate jooksul kogutud säästud. Tänu sellele investeeringule on meie korraldatud ürituste tehniline tase oluliselt paranenud, aga samuti andis see võimaluse klubi treeningud tulemuslikumaks muuta.

Lisaks oleme uhked oma kodulehel tegutseva jalgrattafoorumi üle, millel on üle 50 000 postituse ja enam kui 2500 registreeritud kasutajat.
Mitmed meie klubi liikmed on saavutanud kõrgeid kohti ka mujal Euroopas toimunud võistlustel ning leidnud tänu sellele isiklikke toetajaid. Samuti on meie klubis Eesti ainsad “paberitega” downhill’i-treenerid. Meie edust räägivad ka paljud Eesti meistrivõistluste tiitlid, mis meil on õnnestunud endale napsata.

Lähiaastatel plaanime kindlasti jätkata juba traditsiooniks saanud üritustega, kuid kavas on ka haaret laiendada ja hakata lisaks tegelema teistegi ekstreemsete jalgrattaaladega. See kõik peaks meid noortele lähemale viima, et me saaksime neile näidata – sport ei ole kaugeltki mitte ainult ränkraske ja igav rühkimine. Me loodame väga, et kui esimesed 10 aastat tõid klubile vaikse, kuid positiivse arengu, siis järgmistel aastatel suudame koos teiega oluliselt rohkem suurele pildile pääseda. Selle eesmärgi nimel töötab klubis vabatahtlike meeskond, ja loomulikult oleme teile tänulikud igasuguse toetuse eest.

Armin- juunior
Armin Pilv

Robert- juunior
Robert Järv